KOBİ’lere Özel Çözümler…

Genel Bakış

Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik Logo çözümleriyle tüm süreçlerinizi en verimli şekilde yöneterek kârlılığınızı ve rekabet avantajınızı artırın.

Türkiye genelindeki işletmelerin çok büyük bölümünü oluşturan KOBİ’ler açısından öncelikli hedef, rekabet avantajı kazanarak varlıklarını sürdürmek ve doğru yatırımlarla, sağlıklı bir şekilde büyümektir. Bunu başarmak için KOBİ’lerin atması gereken en önemli adım ise teknoloji yatırımı yapmaktır, çünkü aynı ürün ya da hizmet yelpazesiyle faaliyet gösteren rakiplere kıyasla fark yaratmanın birincil yolu, teknolojiden geçer.

Dolayısıyla KOBİ’lerin mevcut ölçeklerine ve faaliyetlerine uygun, aynı zamanda da büyüme hedefleri doğrultusunda esnek bir yapı sunabilen teknoloji çözümlerine ihtiyacı vardır. Bu çözümler sayesinde iş süreçlerinde verimlilik ve maliyet tasarrufu elde eden bir KOBİ, büyüme için ilk adımı da atmış olacaktır.

KOBİ’lerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlayarak geliştirilen çözümler, bu işletmelerin hassas ve geliştirilmesi gereken yönlerini de tanıyan çözümlerdir. Dolayısıyla, bu şekilde güçlü bir teknolojik altyapı desteği alan KOBİ’ler verimlilik ve kârlılığı hızlıca artırarak bir üst lige daha kolay çıkabilir. Kurumsal kaynak planlamadan (ERP) veri analizine, müşteri ilişkileri yönetiminden satışa kadar birçok farklı süreci kapsayan, ayrıca KOBİ’lere göre özelleştirilmiş olan çözümler, önemli düzeyde rekabet avantajı kazandırır.

Her KOBİ için geçerli olan temel ihtiyaç ve beklentilerin yanı sıra, üretim yapan bir KOBİ ile toptan dağıtım ya da hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir KOBİ’nin ihtiyaçları da elbette farklıdır. Dolayısıyla hem KOBİ’lerin ortak ihtiyaçlarına yanıt veren hem de sektörel farklara göre özelleştirilebilen çözümlerin kullanılması önemlidir.

KOBİ’ler için en büyük önceliklerden biri, sayısız rakibin arasından sıyrılmaktır. Bunu sağlayabilmenin yolu da ürün ve hizmet kalitesinde fark yaratarak müşteri memnuniyetini artırmak, daha inovatif çalışmalara imza atmaktan geçer. Dolayısıyla bu ihtiyaçları iyi anlayan ve güncel teknolojileri yakından takip ederek KOBİ’lere uygun şekillerde sunan çözümleri tercih etmek önemlidir. Ayrıca her KOBİ’nin nihai hedefi kârlı bir büyüme olduğu için, bu büyümeyi destekleyecek esneklikte çözümlerin tercih edilmesi gerekir. İşletmede kullanılan tüm çözümlerin birbiriyle entegre çalışabilmesi de iç süreçlerin standardizasyonu açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur.

KOBİ’lere özel çözümler

Logo, KOBİ’lere yönelik geniş çözüm yelpazesiyle üretimden dağıtıma, perakendeden hizmete kadar tüm sektörlerin ihtiyacını karşılayan çözümler sunuyor. Mobil kullanım ve web tabanlı kullanım imkanı sunan çözümlerin de yer aldığı Logo portföyü, KOBİ’lerin üretim süreçlerinden saha satış yönetimine, insan kaynaklarından iş akış yönetimine kadar tüm operasyonlarını birbirine entegre şekilde ve tek noktadan yöneterek verimlilik kazanmalarını sağlıyor.

Logo’nun KOBİ’ler için çözümleri

Kurumsal kaynak planlama(ERP)

KOBİ’lere yönelik Logo ERP çözümleriyle işletmenizdeki tüm kaynakları en verimli şekilde yönetirken, kullanacağınız modülleri ihtiyaçlarınıza göre seçerek maliyet avantajı elde edin.

Tüm iş süreçleri için zengin iş fonksiyonları, Uygun maliyetle uçtan uca yönetim, Üretim süreçlerine özel uygulamalar, Daha yüksek düzeyde kalite ve verimlilik, İhtiyaca göre uyarlanabilir yapı.

Bütçe yönetimi

Logo’nun KOBİ’lere uygun Logo mind budget çözümüyle bütçenizi hızlı, esnek ve güvenli bir şekilde yönetirken, zaman ve iş gücü tasarrufu da elde edin.

Bütçe hazırlamada zaman ve iş gücü tasarrufu, Anlık hedef ve gerçekleşen bütçe karşılaştırma imkanı, Farklı bütçelerin konsolidasyonu, Mobil kullanım, Excel sayfası mantığıyla kolay bütçe tasarımı, Dövizli bütçe oluşturma.

Müşteri ilişkileri yönetimi(CRM)

Logo CRM ile müşteri ilişkilerinizi daha etkili yönetin, büyüme yolundaki en büyük destekçiniz olan müşterilerinizin memnuniyetini artırın.

Güçlü kurumsal hafıza ve satış ekibinin etkili takibi, Müşteri ve aday müşterilerin tüm süreçlerinin etkin yönetimi, Mobil uygulamalarla mekandan bağımsız iletişim, Logo ERP ürünleriyle entegrasyon.

Bordro yönetimi

Logo’nun bordro yönetimi çözümleriyle iş yükünüzü azaltırken, ekibinizin ölçeği ne olursa olsun İK süreçlerinizde verimliliği artırın.

Bordro işlemlerinde hız ve verimlilik, Zaman ve maliyet tasarrufu, Tek ekran üzerinden kolay takip, Yasal mevzuata tam uyum, BES uygulamalarında kolaylık.

Depo yönetim sistemi(WMS)

KOBİ’lerin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen Logo Neon ile deponuzdaki tüm hareketleri el terminalleriyle kontrol altına alın.

İş süreçlerinin hızlanmasıyla kârlılıkta artış, İnsan kaynaklı hataların ortadan kalkması, Sayım süreçlerinde kolaylık, Mal kabul ve mal gönderiminde etkili kontrol.

Saha satış yönetimi

Logo mobile sales saha satış yönetimi çözümüyle satış verimliliğini artırırken müşteri taleplerini de en iyi şekilde karşılayarak rekabette fark yaratın.

Müşteri taleplerine hızlı dönüş, Tüm mobil cihazlarda kullanım, GPS üzerinden konum bilgisi kaydı sayesinde satış ekiplerinin lokasyon kontrolü, Bluetooth bağlantılı yazıcıyla fatura çıktısı.

İnsan kaynakları süreç yönetimi

Logo’nun İK çözümleriyle insan kaynağınızdan en yüksek verimi alın ve işletmeniz büyüdükçe insan kaynağının yönetimini kolaylaştırın.

Tüm İK süreçlerinin tek noktadan yönetimi, Zaman ve iş gücü tasarrufu, Web üzerinden kullanım imkanı, Yasal mevzuata uyum, Portal üzerinden self-servis kullanım.

Perakende mağazacılık yönetimi

Logo diva perakende mağazacılık yönetimi çözümleriyle tüm mağazacılık süreçlerinizi bulut avantajıyla yönetin.

Daha yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti, Kasa işlemlerinden stok kontrolüne kadar tüm işlemler tek noktada, Kesintisiz ve gerçek-zamanlı iletişim, Yatırım gerektirmeyen bulut teknolojisi.

İş akış yönetimi

KOBİ’lerin kağıt üzerinde yürüttükleri iş akış uygulamalarını elektronik ortama taşıyarak tüm süreçlerinizi daha sorunsuz işler hale getirin, rekabet avantajı elde edin.

Daha hızlı ve verimli süreç yönetimi, Onaylar da dahil olmak üzere tüm iş akışlarının dijital ortama taşınması, Zaman ve maliyet tasarrufu, Zengin modül yelpazesi, Departmanlar arasında daha hızlı iletişim, Tüm süreçlerin tek noktadan, güvenli ve etkili takibi.

Veri analizi ve raporlama

Logo’nun sunduğu veri analizi ve raporlama çözümleriyle verilerinizi kolayca analiz edip etkili şekilde görselleştirerek ve raporlayarak karar alma mekanizmasını iyileştirin.

Veri entegrasyonu ve verinin merkezi yönetimi, Self-servis görselleştirme ve analiz, Güçlü analiz altyapısı, Senaryo oluşturma özelliği, Hazır raporlar.

e-Çözümler

Logo’nun e-Fatura’dan e-İrsaliye’ye ve bankacılık çözümlerine kadar uzanan geniş e-Çözümler yelpazesiyle dijital dönüşümdeki gelişmeleri ve mevzuatı yakından takip ederek büyüme potansiyelinizi güçlendirin

Yasal mevzuata tam uyum, Maliyet ve iş gücü tasarrufu, İnsana bağlı süreçlerin ve insan kaynaklı hataların azaltılması, ERP ile tam entegrasyon.

İş sağlığı ve güvenliği

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylı e-Logo İSG ile iş sağlığı ve güvenliği süreçlerinizi güncel mevzuata uygun şekilde yönetin.

6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na uygun, Tüm İSG işlemlerinin dijital ortamda, web tabanlı olarak tek bir platformda yönetimi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderilmesi zorunlu verilerin iletimi ve 10 yıl boyunca saklanması, Kolay ve hızlı e-Reçete gönderimi, Bulut üzerinde ya da yerleşik kullanım.

KOBİ’lere özel çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize yazın,