Trio Mobil IoT ve Endüstri 4.0 Çözümleri

ile İşletmenizi Geleceğe Hazırlayın!

İşletmeler için maliyetleri düşürmek, verimliliği ve kalite standartlarını artırmak günümüz ekonomik koşullarında en öncelikli konu haline geldi. IoT teknolojileri ile Endüstri 4.0 dönüşümü ve işletmelerin dijital ikizlerinin yaratılması, hem süreçlerin daha efektif yönetilmesini hem de kararların daha kolay alınmasını sağlıyor.

Trio Mobil, işletmelere Endüstri 4.0 dönüşümünden yararlanmaları için değer katan ürünler ve çözümler sunuyor.

TRİO MOBİL TEKNOLOJİSİ İLE KAZANIN

Maliyet Avantajı Sağlayın

Enerji tüketimi, süreç optimizasyonu, makine ve personel çalışma saatlerini anlık olarak analiz edebilir, maliyetlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Verimliliği Artırın

Varlık, ekipman ve personelin anlık takibi, ortam koşullarının kontrolü ile, operasyonlarınızı real-time takip ederek detaylı raporlar ile en etkili şekilde yönetebilirsiniz.

Kalite Standartlarını Artırın

Etkin süreç yönetimi yapabilir, makine, iş ve işçi güvenliğini sağlayabilir, olası hata ve arızaların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca müşteri memnuniyeti ölçümü yaparak geribildirimleri toplayabilir, iyileştirme noktalarını tespit edebilirsiniz..

SEKTÖRÜNÜZE ÖZEL TRİO MOBİL IoT & ENDÜSTRİ 4.0 ÇÖZÜMLERİ

Envanter ve Varlık Konum Takibi

İşletmelerdeki tüm varlıkların (araç, alet, ekipman, demirbaş vb) bina içinde konumunun belirlenip takip edilmesini sağlar.

Tüm varlık ve ekipmanların konumlarını belirler, sayım işlemlerinin kolayca yapılmasını sağlar. Ekipmanların optimum verimle kullanılmasını, emek ve zaman kaybını minimuma indirerek doğru kaynak yönetimini sağlar. Ekipmanların darbe alması durumunda alarm üretir ve zamanını kayıt altına alır. Lokasyon bazlı güvenli alan tanımlama özelliği ile ekipmanların bu alanın dışına çıkması / beklenmedik hareketlenmelerinde alarm gönderir.

Ortam Koşulları Ölçümü (Hava, Sıcaklık & Nem Ölçümü)

Hava kalitesi, sıcak, nem, koku, oksijen seviyesi gibi ortam koşullarının ölçülmesini sağlar.

Ortam koşullarının anlık takibini ve geriye dönük raporlamasını sağlar. Tanımlanan koşullar değiştiği takdirde anlık olarak tespit ederek alarm üretir, bilgilendirme yapar.

Akıllı Otopark Çözümü

Personel Takibi, Performans Ölçümü

İşletmelerde personelin anlık konumunun belirlenip,verimliliğin
ölçülmesini ve iş güvenliğini sağlar.

Personelin hangi birimde,ne kadar süre geçirdiğini tespit eder.
Acil durum butonu ile personelin acil durumlarda destek almasını sağlar.
Hareketsiz kalan personeli tespit eder,opsiyonel olarak sesli uyarı yapılabilir.
İş güvenliği için kritik olan anlarda,örneğin düşme durumunda belirlenen kişilere alarm göndererek hızlı müdahale edilmesini sağlar.
Turnike noktalarında hızlı geçiş imkanı sağlar.

Müşteri Memnuniyet Ölçümü

Hizmet verilen tüm noktalarda memnuniyet ölçümü yapılarak hizmet kalitesinin arttırılmasını sağlar.

Müşteri geri bildirimlerini anlık ve online olarak raporlar. Ölç – değerlendir – iyileştir yöntemi ile hizmet kalitesini ve karlılığı artırmayı sağlar, müşteri fikirlerinin önemsendiğini hissettirir. Kolay kullanılan ara yüzü ve detaylı raporlama ekranı ile ölçüm yapılmak istenen her konuda ve her noktada kullanılabilir.

Atık Yönetimi

Enerji Tüketim Yönetimi

İşletmelerde birim bazında enerji tüketiminin anlık takibi, ölçülmesi, optimize edilmesi ve ani değişikliklerde alarm üretilmesini sağlar.

Elektrik faturalarının kontrolünü sağlar, fatura hata oranlarını azaltır. Anlık elektrik tüketimi, aktif / reaktif güç tüketiminin ölçülmesini ve optimize edilmesini sağlar. Enerji kalitesinin anlık takibi yapılarak ani voltaj düşmesi / yüksek voltaj durumlarında alarm üretilmesini sağlar. İş güvenliği için kritik arıza ve riskleri önler. Şube, birim, lokasyon bazında tüketim farklılıklarını karşılaştırmalı olarak raporlar, tasarruf imkanı sunar.

Kişi Sayma

Kamera ve sensör teknolojileri kullanılarak belirlenen bir alana giren / çıkan kişilerin sayılarak raporlanmasını sağlar.

Görüntü işletme ve wi-fi teknolojileri kullanılarak mağazaya gelen müşteri sayısını belirler. Müşterilerin mağaza içinde geçirdiği süre, ziyaretlerin satışa dönme oranı, ziyaretçi başına ciro gibi parametrelerin takip eder, raporlar. Mağaza performansının analiz edilmesini, karşılaştırılmasını sağlar.

Forklift & AGV Takibi

Makine Yönetimi ve Performans Ölçümü

İşletmelerdeki makinelerin 7 / 24 izlenerek kritik parametrelerin ölçülmesini sağlar, verimliliği artırır.

Makinelerin ne kadar süre çalıştığını ve verimli geçen süre bilgisini raporlar.Farklı makinelerde ne kadar üretim yapıldığını ölçümleyerek performans analizi yapılmasına olanak tanır. Makinelerin belirli bir süre kullanılmaması durumunda alarm üreterek operatör kaynaklı iş kayıplarının önüne geçilmesini sağlar.

Çağrı Butonu

Mağazalarda müşteriler bilgi istediği anda ya da işletmelerde acil (SOS) durumlarında tek tuşla destek çağrısı oluşturur.

Müşterilerin bekleme sürelerini azaltarak müşteri memnuniyetini ve kalite standartlarını artırır. Satış temsilcilerinin çağrılara cevap verme sürelerini anlık ve geriye dönük olarak raporlar, satış performansı artar. Mağaza performansının analiz edilmesini, karşılaştırılmasını sağlar. işletmelerde, hastanelerde acil durumlarda personelin tek tuşla yardım çağırması sağlanır. İş güvenliği standartlarını destekler.