Depo Otomasyon Sistemi

Doruk depo otomasyon sistemi stok yönetiminin depo sahalarında anlık olarak kullanmanızı sağlar.

Doruk depo otomasyon sistemi stok yönetiminin depo sahalarında anlık olarak kullanmanızı sağlar. El terminali veya kios ekranlar ile personel Depoların giriş çıkış işlemlerini yerinde yaparak , bilginin direkt olarak sisteme yansımasını sağlamaktadır. Depo otomasyonu pek çok süreç içinde kullanılabilir. Standart olarak kullanım yerlerinde çıkabilecek özelleştirme talepleri Doruk Yazılım tarafından yazılıma uyarlanarak çözüm sağlanmaktadır.

Mal Kabulleri

Mal kabul sürecinde irsaliye ile gelen stokların kabul sürecini otomasyon ile takip edebilirsiniz. İstenirse direkt olarak depoya irsaliye ile kayıt atabileceğiniz gibi GKK olarak kabul edilen giriş kalite kontrol sonrası gelen irsaliye ile kontrolleriniz yapıldıktan sonra ana ambar deponuza transfer edilebilir. Girişlerde barkod , karekod gibi okutma seçenekleri kullanılabilir. İrsaliyelerinizi direkt olarak kayıt edebileceğiniz gibi satıcı sipariş bağlantılı olarak girişleri de yapabilirsiniz. Bu sayede sipariş takibini de sürdürmüş olursunuz. Girişlerde seri (lot) takibi  ERP sisteminiz de açık ise lot’lu girişler yapabilirsiniz.

Depo Çıkış ve Transferleri

Depolar arası transferleri yapabilirsiniz , depo transfer fişini basabilir ve fifoya uyumlu çıkışları yaptırabilirsiniz. Bunun dışında sipariş bazlı satış irsaliyesi  oluşturabilirsiniz. E-irsaliye belgesi oluşturabilirsiniz.

Üretime Çıkışlar

Üretime çıkış yapılan hammaddeler için iş emri bazında bakiye listesini alabilirsiniz. Bu sayede iş emrinden kalan eksik transferleri görebilir ve transfer edebilirsiniz. Üretimden birden çok depoya yapılan transferler sonrasında depo bakiye listesini alabilirsiniz.

Sayım İşlemleri 

Depo bazında sayımları yapabilir , birden fazla sayım fişi ile ERP sisteminize aktarımı sağlayabilirsiniz.

Dinamik Depo yönetimi

Deponuzun hücre bazlı takip edebilirsiniz. Hücre bazında yerleştirme ve toplama emirlerini oluşturabilir, hücreler arası transferleri gerçekleştirebilirsiniz. Hücre bazında Son kullanım tarihi takibini yaparak , ürünlerinizi raf ve hücre bazında takibini kolayca yapabilirsiniz.

Depo Otomasyon Sistemi hakkında detaylı bilgi için bize yazın,